ענת מטיאש, דיאטנית קלינית מוסמכת ומדריכת כושר MPH

054-2224646

שיטת הכוכבים

 

י שיטת הכוכבים?

שיטת הכוכבים היא שיטה שהומצאה ע"י הדיאטנית ענת מטיאש  {בעלת תואר שני מאוניברסיטת בן גוריון בתחום בריאות הציבור ודיאטנית ספורטאים בוגרת וינגייט{לשם הרזייה ושמירה על המשקל.

השיטה דוגלת באכילה מוגבלת של פחמימות  כאשר כל מנת אכילה נספרת כ"כוכב". הייחוד שלה שהיא מתאימה מאוד לילדים ונוער מכיוון שהם לומדים גודל מנת פחמימה ולא מתעסקים בספירת קלוריות.

שאר אבות המזון יכולים להיצרך בצורה חופשית וללא הגבלה אך ההעדפה היא ללמוד לשלב מזונות בריאים עשירים בסיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים על פי מודל הצלחת המנצחת.

תוכלו לבדוק יום- יום האם עמדתם במנת הכוכבים שלכם ע"י יומן האכילה הנמצא בסרגל למטה

שיטה זו משפרת את איכות החיים, חוסכת זמן יקר, אפקטיבית ויעילה!

מדוע לומר "כוכב" ולא "מנת פחמימה"?

השיטה הינה דרך חיים ונועדה לאפשר אורח חיים כמה שיותר חופשי מבחינת אכילה. אנו לא "עושים דיאטה", לא מרעיבים את עצמנו ולא מונעים מעצמנו דבר. אנו רק מגבילים כוכבים {כי כל דבר טוב בחיים צריך להיצרך במידה}.

.

למה הפחתת פחמימות תועיל לירידה במשקל?

אכילת פחמימות מביאה להפרשתו של הורמון בשם אינסולין. אינסולין הינו הורמון אנאבולי-כלומר הורמון בונה. בין היתר הוא אחראי גם על בנייתה של רקמת השומן. כאשר אנו מפחיתים באכילת פחמימות אנו מפחיתים הפרשה של הורמון זה ומעכבים את בניית רקמת השומן. ולכן, אפילו אם הצריכה הקלורית תשאר זהה ואף אם היא תעלה מעט, המשקל עדיין ירד.

האם יש פחמימות מועדפות על פני פחמימות אחרות?

סוג הפחמימה שנאכל תשפיע על קצב הפרשת האינסולין. ככל שנאכל פחמימה יותר מורכבת המתפרקת יותר לאט בגוף כך האינסולין יופרש בצורה יותר הדרגתית והשפעתו תהיה פחותה. כמובן שהדבר גם יעניק תחושת שובע לאורך זמן רב יותר.

לכן יש להעדיף פחמימות מורכבות ופחמימות עשירות בסיבים כמו- לחם מלא על פני לחם לבן, אורז מלא/בסמטי, בטטה על פני תפו"א, קטניות כגון עדשים, שעועית, אפונה, חומוס עדיפות על פני דגנים כמו קוסקוס, בורגול או חיטה.

ולהשתדל להמנע מ- סוכרים פשוטים, ממתקים, שתייה מתוקה.

לחץ כאן להורדת קובץ PDF של רשימת המאכלים

חייגו 054-2224646
או מלאו הפרטים ונחזור אליכם
אנא שתפו בפייסבוק שלכם